2009
07.23

http://img401.imageshack.us/img401/6079/imamhatip1.jpg

Yök Toplantısında Siyasi bir karara imza atarak meslek liseli adı altında imam hatiplilerin önünü açmış durumdadır. Kendilerine göre haksız bir durumun önüne geçtiklerini düşünüyorlar acaba bu kararı onlarmı verdiler yoksa bilinen “o” zümrenin siyasileri mi verdi meçhul ama haksızlık gidericeğiz derken biririlerini hakkını asıl şimdi gasp etmiştir yök ama haberleri yoktur.

şimdi alınan karardan yola çıkarak şöyle bir mantık yürütelim örneğin meslek lisesi doğalgaz bölümünde okuyan bir öğrenci tıp fakültesine girebilecek veya edebiyat fakültesine girebilecek dolayısıyla imam hatip liseleri de girecek ama meslek liselerinin istediği bu değildi meslek liseleri mezun oldukları bölümlerin mühendisi olmak istiyorlardı bu konuda ki haksızlığın giderilmesini istiyorlar çokda haklılar bana kalırsada mesela eline 18 yaşına kadar kontrol kalemi dahi almamış düz liseli öğrencinin mi mühendis olması mı yoksa 14 yaşından beri meslek lisesi elektrik bölümü okuyanın mı elbetteki meslek lisesi okuyanın derim bir düz lise mezunu biri olarak yök şöyle bir düzenleme yapabilir di meslek liselerinin mühendislik veya kendi alanlarında kendilerini geliştirmeleri yönünde düzenleme yapması gererkirdi diyeceksiniz ki bu adamlar okudukları süre içerisinde kısıtlı ders imkanı buldular pratik meslek dersleri yoğuluktaydı tamam yök bu konuda da düzenleme yapabilir hem meslek hemde düzliseli öğrencilerin aldığı matematik ve fen derslerininde müfredatta okutulmasına yönelik düzenlemeye gidebilirdi bir çok meslek liseli öğrencininde istediği buydu kendi alanlarında ilerlemek  gelişmek istiyorlardı ama yök bunu yapmadı benim siyasi bir karar olarak değerlendirdiğim bu kararı alarak imam hatip liselerinin önünü açtı o belli zümreler de ki belli insanlar rahat kadrolaşsın diye siyası rant elde edilsin diye o malum siyasi parti bunu yaparkende meslek liseli öğrencilerini çok güzel kullandı detalı açıklama yapılmadan sırf onların haklarını gideriyorum diye bu karar alınması sağlandı

Madur kimlerdir burada madur düz liseli öğrencilerdir bu saatten sonra düz lise okumanın hiç bir anlamı kalmamıştır neden derseniz meslek lisesi okuyan üniversiteyi kazanamasa bile elinde çok güzel bir mesleği olmuş oluyor ya düz liseli öğrencileri düşünürsek mezun olduklarında ellerinde bir meslekleri olmadıkları için üniversiteyi kazanmaları mecburdur. Ama memleketteki üniversite kontenjanlarının durumu belli düz lise öğrencilerinin gireceği kontenjanlarda meslek liseleri tarafından doldurulursa ne yapacak o zaman düz lise öğrencileri madur olacaklar. İstihdam konusu hükümetin aklına sadece imam hatip olarak mı geliyor, düz liseler de okuyanlar bu memleketin insanları değilleri mi? dediklerimiiyidüşünsün meslek liseli bireyler nasıl kullanıldıklarını anlasınlar

Bu kararın anayasa mahkemesine gideceğini düşünüyorum imam hatipler dini eğitim vermeleri bakımından normal meslek liselerinden ayrı tutulması gerekiyor İslamiyette kadın imam olamayacağına göre bu liselerde niçin binlerce kız öğrenci var? bu kadar yoğunluk sonrası kimler nerelere yerleşecek gün geçtikçe imam hatipli hakim ve savcılar çoğaldığında burada atılan bu katsayı kanunu bu işin temeli olacak  imam hatiplerin işleyişi ve işlevleri farklılaşmaya başlıyor umarım bu karar anayasa mahkemesinden döner yoksa her yönden işimiz çok zor.

  1. kim sürünüyor belli hatice değil netice ortada geçmiş olsun bayan boş beyin o vicdanlı şahsiyet sizi hep böyle kandırır işte siz koyun sürüsü ilerlemeye devam durmak yok yola devam

  2. serdar çok kafan gibi çok boş sözlerin :)))) meslek liselilerin değerini nihayet vicdanlı biri ortaya çıkardı.senin gibi sefiller sürünsün şimdi:)))))))))))))))))

  3. haklısın arkadaşım ben ikinci kez lise ye gidiyorum düz lise mezunuyum şimdi ise meslek lisesi okuyorum açıktan ve katsayının haksız olduğunu düşünüyorum kendi branşımdan bir yere geçmek bu kadar zor olmamalı inşallah bu karar iptal edilir.

  4. isimsiz ve korkar arkadaşım kimse kimse kimseyide zorla meslek lisesine sokmuyor herkes bu kat sayı olayı var diye diğer ünilere gitmek için düz liseye gitti meslek liseliler bu katsayı mevzusunu bile bile gittiler ama herkes bir hata yapıyor sende yapmışsın çek cezanı ne yapalım yani senin hatan yüzünden kanunlar mı değişecek ona bakarkan kaç kişi istediği üniversteye gidiyor başbaşka bir bölüm okumak istiyorsan şayet düz liseye gidecektin düz liseye gidenler enayimi hem elinde mesleği olmayacak hemde sizin gibiler önünü kesecek ne ala memleket yahu herkes cennete gitmek istiyor vay anasını benimde düz liseye gitmem hataymış ben ne yapacım şimdi bende tekrardan mı liseye gideceğim asıl sen saçmalamışsın BEN SESİMİ KESMİYECEĞİM SİZİN GİBİ CAHİLLERİN SESİNİ KESECEĞİM YAZILARIMLA

  5. AYRICA DEDİĞİNE GÖRE MESLEK LİSESİNDEN MEZUN OLANIN ELİNDE İŞİ OLUYORMUŞ ARKADAŞIM KİMSE KİMSEYİ ZORLA DÜZ LİSEYE SOKMUO İSTEYEN GİDEBİLİR MESLEK LİSESİNE PUANLAR ORTADA SAÇMALAM !! KES SESİNİ KATSAYI KALKSIN EŞİTLİK İSTİYORUZ !!

  6. öfff salak salak bi yazı yazmışsın bu ne böyle ben turizm meslekte okuyorum ama turizmden nefret ediyorum bu bi hataydı bnm için dönüşüde olmadı şimdi ben bambaşka bi bölüm okumak istiyorum saçmalamışsın yani..!!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.