2024
04.12

WhatsApp business ve normal WhatsApp Hesabınızı Başka bir telefona taşımak istediğinizde veya WhatsApp numaranızı değiştirmek istediğinizde herkes tarafından bilinen 2 yöntem vardır ya sms onayı, ya da telefon ile aranarak onay ve uygunluk alınıp aktarım yapılmakta, fakat bazı durumlarda ya sms onayı gelmiyor ya da arandığınızda size önce bir rakamı tuşlamanızı ardından da size onay koşunu sesli olarak bildiriyor ve bu kodu girdikten sonra aktarımı gerçekleştiriyorsunuz.

Telefon Hizmeti ve VoIP Sorunları

Buradaki sorun özellikle telefon hizmeti, voip hizmeti aldığınız servislerden bir numara kullanıyorsanız özellikle 0850 ile başlayan numaraların servis sağlayıcıları yurtdışından sms alımına kapalı olduğu için sms ile onay kodu maalesef gelmemekte geriye tek yol kalıyor oda aranarak onay kodunu dinlemek eskiden onay araması geldiğinde telefonu açtığınızda direk onay kodunu size sesli olarak belirtiyordu fakat WhatsApp son zamanlarda güvenlik amaçlı olduğunu düşündüğüm otomatik botlar ile WhatsApp doğrulaması yapılmasını engellemek amacıyla ilk önce size bir tuşa basmanız isteniyor bastığınız tuş doğru ise size onay kodunuzu söylemekte.

Çözüm: E-posta Doğrulama

Bu sorunu çözmek için az bilinen 3. Bir yol daha var E-posta ile doğrulama. Kendim bu dertten baya mustarip olduktan sonra bu yolu keşfettim. Bunun için yapmanız gerekenler.

E-posta Yoluyla Doğrulama Adımları

Önce WhatsApp’ınızın sohbetler sayfasındayken sağ üst köşede bulunan üç nokta ya basıyoruz, ardından Ayarlar => Hesap => E-Posta Adresi kısmına geliyoruz ve mail adresimizi buraya yazıp mailimize gelen onay kodunu girerek mail adresimizi doğrulamış oluyoruz.

E-posta Doğrulamasını yaptıktan sonra tekrar Sağ üstte bulunan üç nokta Ayarlar => Hesap => İki Adımlı Doğrulama Adımlarını belirleyerek kendimize 2 adımlı doğruma için 6 haneli bir şifre oluşturuyoruz.

Uygulama Adımları ve Sonuç

Bu adımları tamamladıktan sonra WhatsApp hesabımızı kurmak, başka numaraya veya başka telefona taşımak istediğimiz de bize sms kodu ve aranma dışında bir de E-posta adresine kod gönderilmesi için bir seçenek sunuyor bu seçeneğe tıkladığımızda mail adresimize bir kod geliyor bu kodu istenilen yere girdikten sonra bizden bir de 2 adımlı doğrulama kodunu istiyor bu da daha önce oluşturduğumuz sabit iki adımlı doğrulama kodu girdiğimiz de WhatsApp hesabımız kolay bir şekilde taşınmış tanımlanmış olacaktır.

Yorum Yok.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.