2008
05.04

Ben Kimim?

Merhaba, ben Serdar Selvili. 11 Eylül tarihinde İstanbul’da doğdum ve halen bu güzel şehirde yaşıyorum. Hayatımın erken dönemlerinden itibaren bilişim ve teknolojiye büyük bir ilgi duydum. Bilgisayarlar, yazılım ve dijital dünyanın gelişimi her zaman beni heyecanlandırdı. Ancak, sayısal derslerde başarılı olamadığım için üniversite sınavlarında istediğim sonucu elde edemedim. Bu durum beni farklı bir yola yönlendirdi ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne kaydolmaya karar verdim.

Üniversite hayatım boyunca kamu yönetimi alanında derin bir bilgi edindim. Ancak, içimdeki bilişim tutkusunu asla unutmadım. Bu nedenle, ikinci sınıfta okuduğum bölümü bırakarak askere gitmeye karar verdim. 15 ay süren uzun dönem vatani görevimi tamamladıktan sonra, üniversite eğitimimin eksikliğini hissettim ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji bölümüne kaydoldum. Bu şekilde, hem sosyal bilimlere olan ilgimi sürdürebildim hem de bilişim dünyasında becerilerimi geliştirebileceğim bir ortamda bulundum. Şu anda sosyoloji bölümünde eğitimimi tamamladım. Mezun oldum ve bilgisayar programcılığı bölümünde kendimi geliştirmek için çalışmalar yapıyorum.

Hayatım boyunca çeşitli alanlara ilgi duydum ve bu ilgilerimi derinleştirmek için sürekli olarak kendimi geliştirmeye çalıştım. Edebiyat, felsefe ve siyasi bilimler gibi disiplinlerle yakından ilgilendim. Okumak, araştırmak ve memleket meseleleri üzerinde kafa yormak benim için sadece bir hobi değil, aynı zamanda bir tutkuydu. Muhalif düşünceleri benimsedim ve farklı perspektiflerden bakabilmeyi önemsedim. Kendi özgün utopik düşünce tarzımla zaman zaman bu düşüncelerimi somut projelere dönüştürmek için çaba harcadım.

Kişiliğimde sakinlik ve efendilik özellikleri öne çıkar. Çevremdeki insanlar tarafından sıklıkla iyi niyetli ve nazik biri olarak tanımlanırım. Ancak, haksızlığa tahammül edemeyen bir yapım da vardır. Gerektiğinde eğlenceli bir ortama uyum sağlayabilen bir yapım olduğumu söyleyebilirim. İnsanlarla iletişim kurmak, farklı ortamlarda kendimi rahat hissetmek benim için önemlidir.

Mantık çerçevesinden bakmayı tercih eden biriyim ve doğruyu savunmaktan asla vazgeçmem. Sosyoloji bilimi diğer ilgi alanlarım arasında özel bir yer tutar. Diğer yaşıtlarımdan farklı olarak, memleket meseleleriyle küçük yaşlardan itibaren ilgilenmeye başladım. Elbette, somut bir şeyler elde edemesem de kendi fikirlerim ve projelerim oldu. Katı biri olarak algılanabilirim, ancak aslında böyle bir yapım yok. Doğru bildiğim düşünceleri ifade etmekten asla çekinmem.

Garanti BBVA’da  11 Sene hizmet Verdikten sonra kendi isteğimle ayrılarak  Turkuaz Eşarp San. A.Ş ‘de İşletme ve Operasyon Müdürü olarak Görev yapmaktayım. 

2014 yılında Microsoft Certified Professional (MCP) sertifikasını alarak, Microsoft Windows 2012 R2 sunucu kurulumu ve yönetimi konusunda yetkinlik kazandım. Bu sertifika, teknik bilgilerimi pekiştirmem ve bilgisayar sistemlerini profesyonel bir şekilde yönetebilmem için önemli bir adımdı.

Sosyal hayatımda gezmek, farklı mekanları keşfetmek ve yeni insanlarla tanışmak beni mutlu eden aktiviteler arasında yer alır. Aynı zamanda çeşitli müzik türlerini dinlemek ve farklı kültürleri incelemek benim için keyif vericidir. Hobilerim arasında internet üzerinde gezinmek, şiir okumak ve yazmak, makale yazmak, bowling oynamak ve spor yapmak bulunmaktadır. Bu hobiler benim için hem rahatlama hem de kendimi geliştirme fırsatları sunar.

Şu anda bekarım ve hayatımı paylaşabileceğim özel biri yok. Ancak, ilerideki hayatımda özel biriyle tanışma umudunu taşıyorum.

9 Yorum yazilmis

Yorum Yaz
 1. Gayet güzel hazırlanmış bir site. Yaşamınızdaki olaylara bu şekilde bakmanız hoşuma gitti, yazılarınız içten ve doğal. kendi tecrübelerinizi paylaşmanız da başkalrına faydalı olmakta

 2. Bir insan ile bu kadar ortak yönümüzün olması beni açıkcası şaşırttı 🙂
  Demek ki ya bizim gibiler ya filozof oluyor yada daha fazla düşünebilecek bir iç (iş değil) dünyası olan güvenlikçi …

 3. Bir kez daha tebrik ederim…Sitenin sürekli canlı kalmasını çok isterim. Tabi burda iş yine sana düşüyor…Çalışmalarınında başarılar diliyorum…

 4. =) çok hoş anlatım tarzı… tebrik ediyorum.

 5. çok şükür haliden memnunum zaten o yüzden bir sorunum yok benimkisi işin esprisi

 6. İlköğretim okulunda okuduktan sonra lise öğrenimimi ise Amerikan Robert Kolejin de Gerçekleştirdim, demek isterdim fakat Yine Bağcılar’da kıytırıktan bir Düz lisede gerçekleştirdim. Maddi, Manevi sıkıntılar nedeniyle şehir dışında kazanmış olduğum yüksek öğrenimimi gerçekleştiremedim.
  Alıntı…
  (: kardeşim bende hep karşı taraftan bakarım ve hep görmediğin şeyleri söylemeye calışırım. İlim ilimdir ikra(oku).Nerede nasıl okudugun önemli değil herkes kapasitesi kadar okur kafasının aldığı kadar alır.Neden böyle düşünmüyorsun Amerikada okusan ne farkın olacaktı.şükretmesini bileceksin senin okudugun okulda okuyamayanlar hatta okula gidecek durumları olmayanlarda var birde o taraftan düşün

 7. Merhaba Serdar abi ben Uğurgül,beni Hakan’ın sıra arkadaşı olarak da tanıyabilirsin:D neyse…mükemmel bir siten var ve paylaşımlarını sürekli takip ediyorum seni tebrik ederim 😀

 8. İlk Olarak seni tebrik ederim kendine yakışır çok güzel bir site yapmışsın. Senin isteyince yapamıycagın hiç bi şey yok Oldugunada Sanmıyorum 60 🙂 Başarılarının devamını Dilerim

 9. hayatında değer verdiğin insalarıda burda bizlerle paylaşırsan sevinirim kardeşim

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.