2015
01.18

Merhaba Arkadaşlar
Windows 8-8.1 de sistem geri yüklemesini ele alacağız öncellikle sistem geri yüklemesinin amacından biraz bahsedelim. Sisteminizi ilk olarark kurdunuz belli başlı uygulamalar office vb. kişisel dosyalar devamlı kullandığınız programlar vs  tarayıcı yüklediniz gerekli bütün güncelleştirmeleri yaptınız yedeklerinizi yüklediniz bunlar epey uzun zaman almaktadır. Sistem geri yükleme noktası oluşturarak bütün bunları sabitleyip  ileride sisteminizde bir hata bozulma vs gibi dururmlar meydana geldiğinde otomatik olarark herşeyi ayarladığınız sisteme geri dönüş yapmanızı sağlamaktadır.

c03958764

Öncellikle Sistem geri yükleme Noktası oluşturalım

Sağ taraftataki aramaya sistem yazarak windows tuşu + C ye basarak da açabilirsiniz düğmeleri ya da ekranın sol altında bulunan eski başlat menüsünün bulunduğu windows logosuna sağ tıklatak açılan menüden sisteme tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

6

Açılan ekranda ki sol tarafta bulunan sistem koruması yaza yeren tıklıyoruz ve sistem geri yükleme noktası oluşturacağımız ekran karşımıza gelmekte
gelen ekranda oluştur dediğimiz de yukarıda da bahsettiğim gibi bilgisayarın o an ki durumunun görüntüsünü almış olursunuz.

7

ben temiz ismini verdim her güncellemeden sonra sistem ototmatik kendiside oluşturur bu geri yükleme noktasını siz kendinizde oluşturabilirsiniz. Oluştur siyeceksiniz ve o dururmdaki bilgisayarın sistem geri yükleme noktası oluşmuş olacaktır.
sistem geri yükleme yapalım şimdide.

Sistem korumasında ki aynı ekrana gelip sistem gei yükleme yazan yere tıkladığımızda karşımıza sistem geri yükleme noktalarını sıralayacaktır daha önce oluşturduğum Temiz isismli geri yükleme noktası ve windows güncelleme aldığında oluşan nokta gözükmektedir.

9

Temiz isismli geri yükleme noktasını seçip ileri dediğimizde bilgisayarımız o tarihde alınan geri yükleme noktasına dönecektir.
Not. O geri yükleme noktasından sonra yapılan güncelleme uygulama yüklemeleri vs kaybolacaktır bilginiz

ola ki sisteminiz hiç açılmıyor usb ya da cd den başlattığınız da sistemi normal windows kurulum yapar gibi açıp aşağıda vereceğim noktadan da sistem geri yükleme yapabilirsiniz
8

10

11

yukarıdaki adımları izleyerek de sistem geri yüklemesi yapabilirsiniz yalnız bendeki ingilizceydi sizde Türkçesi yazabilir ona göre ilerlersniz yerlerinde bir farklılık yok zaten.

kolay gelsin

  1. Eren said kardeşim az önce yanlış bir dosya indirdim ve kendisi virüsmüş.. 2 dakikanın içinde bilgisayara 50 tane uygulama yükledi.. Keşke yedek alsaydım diyorum ama yakın zamana buldum şimdi onu yüklüyorum 🙂

  2. Oda ilginç bir dururm ama windows server kısmında daha ilginç yönler var adamların açıklaması yaptık oldu biz böyle yaptık böyle olacak gibi komik

  3. bir allahın kuluda şunu düşünmemiş mi bunu hazırlarken o adam sistem geri yüklemeyi 2dakika geri alarak eline ne geçebilir??? biri açıklayabilir mi bana?