2009
09.21

 

 

Tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramını halk arasında ki diğer adıyla Şeker bayramını kutluyorum. Tüm Bayramların memleketimize bizlere hayırlara vesile olmasını dilerken bir yandan da bayram gözlemlerimi sizlere aktaracağım.

Bayramlar da insaların birbirlerine bakış açısı dahi Tüm insaları inanılmaz bir duygu kapladığını gördüm gencinden yaşlısına inanılmaz bir maneviyat duygusu anlatamam buram buram her yerden iyilik sevgi fışkırıyor adeta bir anda nasıl bir şeydir sıkıntısı olanda olmayanda çok zor durumda olanı fakiri hastası dertilisi falan filan herkes koskoca çektiği tüm sıkıntıyı bu 3 gün unutturuyor bambaşka oluyor . Şöyle bir düşünüyorsu keşke tüm günler böyle olsa sene boyunca geçen her günümüz bayram havasında geçse şarkı sözlerinini dediği gibi ” Bütün dünya buna inansa birlik olsa hayat bayram olsa ” diye eski birşarkıyı çağrıştır bana şarkının boşa yazılmadığnı klasik sosyal mesaj vermesinden çok öte olduğunda ancak bayram coşkusunu yaşayınca anlıyoruz.

Bayramda bazı şeyler dikkatimi çekiyor her ne kadar güzel geçsede bir takım eksiklikler var mesela  insalar görüşemedikleri insalara eskiden bayram tebrik kartı atarlarmış ptt den günümüzde ise  tebrik karının yerini sms ve e-mail aldı ama bir farkla bu vasıtalarlra bayram tebriklerini duygusuzlaştırdık nasıl mı? İnternetten ya da birisinin bize gönderdiği şablon bayram tebrik mesajını en az 100 kişiye bu vasıtalarla göndererek bu duygusuzluk bana kalırsa o eskitebrik karıtna kendiel yazınla yazdığın duyguyu bayram neşesi coşkusunu öldürüyor resmen kişiye verdiğiniz değeri gösteriyor sanadagöndereyimde aradan çıksınhesabı bu olmaz işte ben bana gelenhiçbirbayrammesajını mailini cevaplamam sadece işte bayramın mubarek olsun serdar gibisadece bana ithafen yazılmış mesajları mailleri cevaplıyorum çünkü bunu gönderenler bana gerçekten değer veriyorlar diğerleri ise aradan çıksın kutlandı olsun bu yanlış her ne kadar bayram tebriini bu şekilde yapanlar bana kızsada benim düşüncem bu ben bayram coşkusunu sevincini ve maneviyatını böyle yaşanması taraftarayım olması gerekende bu olduğunu düşünüyorum. Bol duygulu maneviyatlı dileklerimle yazıma son veriyorum.
Saygılarımla
Serdar SELVİLİ

  1. iyi bayramla

  2. şimdiden tüm islami alemin ve tüm hemşehrilerimin mubarek ramazan bayramını kutlar allatanhayırlara vesile olmasını dilerim iyi bayramlar