2012
12.13

emeklilik

Bildiğiniz Üzere Polis, Asker, Mit, İtfaiye Madenci vs gibi ağır şartlarda çalışan emeçilere devlet tarafından 25 yıllık emeklik sürerinde 5 yıl kadar bir indirirp yaparak 20 yılda emeklilik hakkı sağlamaktadır yani 5 yıla 1 yıl indirip olarark hesaplanıyor diye biliyorum. Özelş güvenlik görevlilerine neden bu hak tanınmamaktadır.Geçen gün TV’yi Gazete ve bir çok basın organlarında gördük şahit olduk. Sağlık personelelri sağlık sendikaları sağlık sektörüne yıpranma payı getirilmesi konusunda imza toplamakta ve haklarını aramaktalar bunu bizler neden yapmıyoruz? Gerek kamuda gerekse özel sektörde çalışan Özel güvenlik görevlileri 7/24 vardiyalı ağır bir şekilde Özel Kolluk kuvveti olarak genel kolluk kuvvetleri gibib hizmet vermektedir tıpkı polis gibi asker gibi hal böyle olunca normal bir çalışan gibi hiçbir yıpranma payına tabi tutulmadan normal olrark emekli edilmekteler. Bu çok yanlıştır.
Özel Güvenlik görevlileri bayram seyran demeden gece gündüz yılın 365 gün 6 saati halkın huzuru, refahıı, Güvenliği için hizmet vermektedirler. yeterince sosyal hakka sahip olmayan asgrai ücret reva görülen haklarını savunacak bir kururluışları dahi olmayan güvenlik görevlilerinin hakkı değilmidir yıpranma payına tabi tutulmaları  bu yasayı çıkarrn yetkileri bu dururma derhal el atıp oluşturulacak sosya güvenlik yasa tasarılarının içerine özel güvenlik görevlilerinin yıpranma payı ve maaşları ile ilgili düzenlemeyide eklemedilirler sayısı yunanaistan ordusunu dahi geçen Özel güvenlik görevlilerinin en büyk isteklerindne biridir.

  1. 1 – sendikal faliyetler yetersiz.seslerini duyuramıyorlar

    2- oy verirken ortak şahsi çıkarlarını düşünmek yerine iktidarı desteklemeleri

  2. biz her daim aynı polis askerin görev zorluğunu daha fazla çekiyoruz.ustelik hiç denilecek paralara çalışarak.hiç bir avantajımız yok çalıştığımız yerlerde içtiğimiz suyun dahi parasını ödüyoruz aldığımız ucret asgari ucret ten az (875tl herşey içinde aig dahil)bize bu yıpranma payını nın verilmesini ayrıca belediye araçlarından ucretsiz yararlandırılmamız gerekir.bizde gece gunduz bayram yılbaşı demeden memleketimizin refahı için nöbet tutuyoruz.lutfen birileride bizi duysun artık.