2015
12.31

Noel Baba

Merhaba Öncelikle 2016 yılına gireceğimiz şu günlerde  herkesin yeni yılını kutluyorum. Yeni yılın herkese sağlık mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum. Konumuza gelecek olursak Facebook, Twitter vb. sosyal medyada şu söylem kol gelmekte Müslüman Noel kutlamaz evet haklısınız Müslüman Noel kutlamaz. noel nedir?
Noel, her yıl 25 Aralık tarihinde İsa’nın doğumunun kutlandığı Hristiyan bayramı. Ayrıca Doğuş Bayramı, Kutsal Doğuş veya Milât Yortusu olarak da bilinir. Wikipedia da bile açıklaması bu şekildir.
Peki sosyal medya da ve çevremizde Noel’e karşı olanların anladıkları Noel anlayışı nedir yılbaşı gecesi insanların eğlenmesi yeni yıla girişini kutlamasını noel olarak bilip karşı çıkmaktalar hatta bazı muhafazakar siyasi parti temsilcilikleri üyelerinden bazılarına Noel baba elbisesi giydirip kelime-i şehadet getirmeye kadar saçma sapan işlere kalkıştılar baktığımızda ne kadar da cahilce bilinçsizce saçma sapan hareketler olduğunun anlıyoruz yeni yıla girişin kutlanmasının kime ne gibi bir zararı olabilir onu da çözmüş değilim.

ya da insanoğlu neden böyle gereksiz tepkiler verme ihtiyacı bulur kendinde eski yılın sona ermesinin yeni bir yıla adım atmayı kutlamanın kimseye hiçbir zararı yoktur.

Müslüman noel kutlamaz diye ortalarda dolaşanlara şunun demek istiyorum Müslüman Noel kutlamaz evet Müslüman hırsızlıkta yapmaz kafa da kesmez insanlara eziyet işkence de etmez sosyal medya da uyutulduğunuz ve üstleri örtülen bir çok şeye tepki göstermeniz gerekirken Müslüman Noel kutlamaz gibi bir şey takılıp kalmışsınız

Ortadoğu’da Işid’in yada algı operasyonuyla adı değiştirilen daeş her neyse  bu örgütün insanları Müslümanlık adına cayır cayır yamasına kafa kesmesine kadınlara tecavüz etmesine tepki gösterilse daha mantıklı olmaz mıydı insanların hediyeleşmesiyle yeni yılı kutlamasıyla uğraşmak yerine bu teröristlere tepki göstermeyle ilgilenseniz daha mantıklı olmaz mıydı?

Müslümanlık ve islam coğrafyası bu cahillikler bu bilinçsiz ve kullanılmaya açık olduğu için bir adın dünya nezdinde ilerleyemeyip emperyalist devletlerce devamlı kullanılan savaş ölüm ve kan’ın hakim olduğu coğrafya olmaya devam edecektir.

Yorumlara Kapali.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.