2016
08.28

201511201338096999

Merhaba Arkadaşlar bildiğini üzere ios cihazlarda cihazımı bul özelliği vardı aynı özellik microsoft’da da var windows tablet, laptop ve windows phone larda bu özelliği aktif edebiliyorsunuz. basit bir şekilde bunu sizlere anlatacağım umarım anlaşılır ve faydalı olur.
bunun için öncelikle cihazınız da  windows 10 menüsünde ve uygulama listesinde
Ayarlar > Güncelleştirmeler ve güvenlik > Telefonumu bul  Ya da cihazımı bul bölümü olacak oraya tıklayıp cihazımı bulmayı aktif, açık hale getireceksiniz.
cihazimibul

aktif hale getirdikten sonra  yine aynı Ayarlar >Gizlilik > Konum bölümünden konum ayarlarını açık hale getireceksiniz.
cihazimibul2

Bu ayarları açtıktan sonra windows cihazınızın bir microsoft hesabıyla açılmış olduğuna emin olmanız gerekir zira cihazıznı microsoft  hesabıyla açılmadıysa bu özelliği kullanmak için gerekli bağlantıya ulaşamazsınız . onuda yine aynı  Ayarlar > Hesaplar  kısmından hesap ekle kızmından bir microsoft hesabı ekle şeklinde hesabınızı eklemelisiniz. cihazınızı bu microsoft hesabıyla açılacak şeklinde ayarlamanız yararınıza.
cihazimibul3

Bütün bu ayarları yaptıktan sonra  https://account.microsoft.com/devices  adresine giriş yapıp pc açılışında kullandığınız microsoft hesabıyla login oluyorsunuz.
cihazlar kısmında cihazınız karşınıza çıkacak.
cihazimibul4

Daha sonra cihazımı bul linkine tıkladığınızda haritada cihazınızın nerede olduğun çok rahat bulabilirsiniz.
cihazimibul5

bayağı blokladım adresimi sanırım. bu basit bir önlem olup cihazınızın kayıp ve çalıntıya karşı çok bir etkisi olmaz zira format atıldığında cihazı bulmak imkansızlaşır ama değişik şekillerde kullanılabilir örneğin ebeynlerin windows tablet pc ve telefonlarda çocuklarını bu şekilde takip edebilirler vs vs gibi örnekler çoğaltılabilir.  Kolay gelsin.

Yorum Yok.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.