2015
10.25

saatleri ileri alma

Merhaba Arkadaşlar bildiğiniz üzeri Tüm dünya saatleri 25 Ekim Gecesi kış saati uygulaması sebebiyle 1 saat geri aldı Türkiye de ise seçim sebebiyle bu kış saatine geçiş 8 Kasım tarhine ertelendi fakat akıllı telefonlar ve windows da saat ayarlarınız şayet otomatikte ise onlar dünyaya ayark uydurarak otomatik bir saat geri almış oldu peki windows 10 da saat ayarını nasıl yapacağız onu göstereceğim.

öncelikle ekranın sağ alt köşesindeki tarih saat yazan yere tıklıyoruz ve açılan sayfada tarih ve saati ayarla kısmına tıklıyoruz
saat1
1. ve 2. adımları izledikten sonra açılan zaman dil ayarları penceresinde zamanı otomatik olarak ayarla kısmını iptal edince aşağıda tarihi ve saati değiştir butonu aktifleşecek bunu yapmazsak windows otomatik ayarladığındandüzenleyemiyoruz. değiştire tıkladıktan sonra açılan pencereden gerekli ayarları yapıp değiştir  diyoruz.

saat2

Evet saatimizi ayarladık ne zamana kadar 8 kasıma kadar 8 kasımda tekrardan saat ayarımızı tekrar otomatik olarak ayarla olarak değiştiriyoruz. ve bilgisyarımızın saati otomatik larak geri alınmış oluyor zaten.

saat3
Kolay gelsin Arkadaşlar

Yorumlara Kapali.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.