2021
01.31

Dünyayı saran covid-19 pandemi süreci aşkı, sevgiyi ve ilişkileri nasıl etkiliyor? Pandemi de aşk ne durumda olacak, ilişki süreçleri nasıl devam edecek akıllarda bir çok soru var. Dijitalleşen dünyada ilişki kurulması ve yeni insanları tanıma konusunda dating uygulama ve siteleri bilindiği üzere büyük rol oynuyor, Dating site ve uygulamalarının bu süreçte dışarıya çıkmayan veya çıkamayan, kendini karantina altına alan insanlarca kullanım oranı oldukça arttı peki sanal ilişkiler gerçeğin yerini tutar mı diyelim tanışıldı konuşuldu anlaşıldı nasıl görüşme olacak, nasıl buluşulacak? hadi buluşuldu sosyal mesafe kuralları var gerçekten bunların hepsi büyük sıkıntı doğuruyor.

Haftasonu bilindiği üzere sokağa çıkma yasağı söz konusu bu sebepten birisini tanımak için dahi buluşamazsın hoş zaten buluşsan bile tüm kafe restorant vs. gibi yerlerin hepsi kapalı sahil kenarını gidip oturayım desen oraya gitmekte yasak zaten  haftasonu zaten bunların hiçbirini yapamazsın hafta içi yasak yok fakat diğer kapalı dükkanlar yasaklar vs durum yine farksız değil. ve bilindiği üere sosyal mesafe kulları da var. tüm bunlar  sanal ilişkilerin artmasına sebep oluyor ama sanal sohbet, muhabbet hissetmeden yaşanılan ilişki gerçek bir ilişki midir? jest ve mimiklerle desteklenmeyen duygu aktarımları ne kadar başarılı olabilir ki emojiler bu jet ve mimiklerin yerini tutamaz ki hal böyle olunca pandemi de aşk başka olmuyor aksine berbat bir durum oluyor dünya da her şeyi etkilediği gibi ilişkileride gerçekten kötü etkilemekte pandemi haricinde belki de doğacak tutkulu bir ilişki belki de hiç gerçekleşmeden başlamadan bitebiliyor veya insanları bu durum çok daha fazla gerebiliyor.

Bir çok insan millet ölüyor bu adamın derdine de bak diyebilir fakat bilinmelidir ki her hastalığın her rahatsızlığın başında stres geliyor tüm bu olumsuzluklarındaha hafif atlatılması ve normalleşme sürecine bir an önce geçilmesi içinde sevgi aşk önemli bir faktör gerçekten umarım bir an önce biter ve herkes ilişkisini doya doya yaşar. 

Yorum Yok.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.