2014
05.12

Özel Güvenlik Üniforma

Her zaman bahsediyorum ya özel güvenlik saygınlığı diye bugün bu özel güvenliğin toplum açısından saygınlık kazanmasında önemli etkisinin olacağı özel güvenlik üniformasından bahsedeceğim.En nefret ettiğim mevzu özel güvenliklerin kullanmadıkları üniformalarını komşusuna akrabasına vs. kullanması için vermesi bu iyi niyetli yapılan olay aslında özel güvenlik sektörüne özel güvenlik saygınlığına çok zarar vermektedir sokaklarda artık bakkalın manavın hırdavatçının sırtında güvenlik üniforması var sen böyle yaparsan sana kimse saygınlık duymaz şöyle düşünün;
hiç polis memurlarının, Zabıta’nın üniformalarını sağda solda gördünüz mü inşaların giydiğini vs. yok göremezsiniz, he diyeceksiniz o yasayla korunuyor kılık kıyafet kanunları var o sebepten yasak vs. bizde yok ama bizde kendi saygınlığımız için bunu yapmalıyız diye düşünüyorum.
Polislerin, Gümrük muhafazaların, bekçilerin(Eski), TSK personellerinin hepsinin tek tip ve kanunla korunan bir üniformaları varken bu özel güvenlik görevlileri için neden kanunlaştırılmıyor özel güvenlik görevlileri ile ilgili kılık kıyafet yönetmeliği var ama tek tipliği renkleri üzerindeki arma yazı ile ilgili hiç bir düzenleme yok diyeceksiniz özel güvenlik adı üstünde özel sektör istediği gibi marka yazar
bende diyorum ki reklamını özel güvenlik görevlisinin üzerinde değil billboard larda yapsın özel güvenlik görevlileri reklam panosu değildir.

Özel güvenlik görevlileri tek tip üniformaya geçtiklerinde saygınlıkları daha çok artıp toplum tarafından daha çok benimsenip ve önemseneceklerdir.

  1. bu konuda kesinlikle size katılıyorum çünki yapılan iş eğer kanun işiyse üniformada tek tip olmalı ülke genelinde ve dışarda herhangi bir sivilin giymesi kesinlikle yasak olmalı.ayrıca yetkilerin artırılması ve özel şirketlere bağlı değilde emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik şubesine direk bağlı olmalıdır.yani resmileştirilip özelleşmeden çıkarılmalıdır.şu an okullarda hastanelerde zırhlı para nakil araçlarında avmlerde koruma işi özel güvenliğindir.kısacası bu mesleğin saygınlık kazanması için tek tip üniforma ve emniyete direk bağlı olmalıdır.saygılarımla…….yetkili merciler lütfen bu düşüncelerimizi okuyup dikkate alırsanız sevinirim………….

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.