2015
08.15

Gerçek Aşk

Düşünüyorum Gerçekten karşılıklı aşk ve sevgi var mı ? diye  yoksa insanlar birbirleriyle sadece çıkarlarına uygun düştüğü için  mi birlikte
ya da sadece bir taraf seviyor aşık oluyor diğeri de bu sevgiye mecburen mi karşılık veriyor?
ya da iki tarafta aslında birbirini sevmiyor ve karşılıklı çıkarlar doğrultusunda mı birlikte oluyorlar ?
yoksa bir tarafın sevgisine öbür taraf karşılık vermese de alışkanlık ve alışma durumundan sevmiş gibi mi gözüküyor ?
karşılıklı birbirine alışıp sevmese de seviyor numarasıyla alışıp yaşama durumu da olabilir belki.

Fiziği ve huyu çok güzel biri beni seviyorsa ister istemez bende severim aşık olurum ona,  acaba o beni seviyor diye mi aşık olmuş olurum, yoksa bende gerçekten onu sevdiğim için mi ya da özelikler cazip geldiği için mi ?

Görücü usülü evlilik ne kadar garip değil mi iki farklı ailenin bizim çocukların sevişme çağı geldi bizde torun istiyoruz deyip iki farklı insanı bir den kaynaştırması ve aile kurmaya mecbur bırakması
bu durum ne olacak seve seve seveceksiniz birbirinizi yapacak bir şey yok
bizim muhabbet kuşu tek başına çok huysuzlaştı oğlum hafta sonu bir tane dişi muhabbet kuşu yanına alda canı sıkılmasın gibi bir şey olmuyor mu bu hadi hayvana doğasında seçme şansı vermiyorsun da insana da mı vermiyorsun.

Benim görüşüm önemli olan karşılıklı aşk ve sevgi Türk filmlerinde ki gibi aynı his ve duyguların gerçekten karşılıklı yaşandığı ilişkiler var mıdır? yoksa ben yaşamadım diye mi olmadığı yada olmayacağı tezini savunuyor oluyorum.
Bu yazıyı okuyan çiftler acaba şuan ilişkilerini sorgularlar mı bu kadın/adam la gerçekten sevdiğim için mi birlikteyim
gerçekten istediğim özellikler bu yani aşık olmak için eklediğim özellikler bu kişi demi var da mı birlikteyim yada aman ne aşkı geleneksel ihtiyaçlarımız karşılansın aileler haz duysun yeter modunda mıyız?
muhabbet kuşundan farkımız nerede o zaman yoksa hayat bizi muhabbet kuşumu yapmış oluyor. Bunu kendi içimizde sorgulamalıyız.
Serdar SELVİLİ

Yorumlara Kapali.