2010
09.28


Merhaba uzun süredir özel güvenlik sektöründe bir çok projede çalışmaktaydım bir çok problemler yaşadım özellikle taşeron firmalarda çok problem yaşamıştım kimi zaman kötü koşullarda çalıştım kimi zaman maaşımı alamadım vs. benzer bir çok sorun yaşadım ama artık sektör değiştirme zamanı geldi..

Her ne kadar sorun yaşasamda mesleğimi her yerde gerçekten bilinçli ve profesyonel anlamda yaptım. Bir işin hakkını vermek deyimi vardır ya işte tamda öyle oldu özel güvenlik sektörü benim için her zaman işimin hakkını vererek yaptım. Yaptığım işle ilgili takdirler ödüller aldım. ve bu mesleği icra ettiğim süre boyunca bu mesleği her zaman hak ettiği yere getirmek için çabaladım insanlara ulaşmaya bilinçlendirmeye çalıştım onlarca makaleler yazdım insanlara yardımcı olmaya çalıştım. 2006 yılından beri yaklaşık 12 yıldır bu işi yapıyorum ama gördüğüm kadarıyla bu sektörde kayda değer hiç bir değişiklik olmadı sorunlar sıkıntılar her daim devam etti gerek bizim özel güvenlik arkadaşlar tarafından gerek firmalar gerekse vatandaşların bu mesleğe bakış açısı hiç bir zaman değişmedi. bu mesleği yaptığım süre boyunca bir çok sorun yaşadım.
insanlar her daim boş beleş insanların yaptığı iş olarak gördüler hatta bu işi yapanlar bile  işsiz kalmaktansa bu işi yaparım mantığıyla çalıştılar düşük maaş karşısında ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı ile bu işi yanlış bir şekilde yaptılar kimi zaman insanlar ne iş yaptığımı sorduğunda çekinerek söylemek zorunda kaldım bu işi yaptığım işten utandığımdan değil sakın yanlış anlaşılmasın karşılaştığım her tepkiden rahatsız olduğum için üzüldüm. Özel hayatımda bile bir çok tanıştığım insan sırf özel güvenlik olduğum için konuşmaktan vazgeçenler bile oldu sanki pez… yapıyoruz 🙂
Bu meslekte devletin bünyesinde veya kurumsal firmalarda kadrolu olarak çalışanlar gerçekten çok şanslı tabi herkes o kadar şanslı değil ancak bu şekilde çalışanların emeklilik hakları var yoksa diğer firmalar asla yaşlanana kadar kimseyi bu işte tutacağını sanmıyorum tutsalar bile bu zor koşullara herkesin dayanacağını sanmıyorum.
6 yıldız özel bir bankada kadrolu olarak bu mesleği yapmaktayım gerçekten şartlarım piyasa şartlarına göre gayet iyi ve memnunum. Bu sektörü genel itibariyle incelediğimizde kariyer imkanı ve bu mesleğin gelişimi konusunda bu mesleğe çok güvenen benim bile endişelerim gerçekten çok arttı.
Tam da bu sebeplerden çalıştığım özel banka tarafından banka memuru olma fırsatı tanındı ve olumlu değerlendirerek bankacı olmaya karar verdim. Mutluyum bu sektörle ilgili tecrübelerimi fikirlerimi aktarmaya devam edeceğim. Umarım hak ettiği yere kavuşur bu sektör gün gelir belki geri dönebilirim. dünyanın bin bir türlü hali var

Yorumlara Kapali.