2018
01.21

Şartları uyan her Türk erkeğinin vatani görevidir askerlik. vatani görev biliriz, ama tuhaf olan insanlar zorunlu olarak askerliğe alınıyor bu süre zarfından vatana hizmet ederken çalışamıyor haliyle sgk primi de ödenememekte bu durum emekli olurken vatandaşlara zorluk yaşamakta.

Günümüzde 30 yaşına kadar gelmiş daha sigorta başlangıcı ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan o kadar insan varken devlet askerlik yükümlülüğü altına almış bu kadar genci askerlik süresi boyunca en azından asgari ücretten olmak üzere sgk primini yatırsa en azından 20 yaşında insanların hem sigorta başlangıcı yapılmış olsa hemde 12 ay , 6 ay veya ne kadar askerlik yaptıysa bu süre zarfı boyunca sgk primi yatırılsa onca genç için o kadar fayda olur ki 

Vatandaşlarımız günümüzde yaptığı askerliği borçlanarak ve üstüne para yatırarak prim gün sayısını doldurmakta veya askerlik süresini kısalmakta. Bu çok yanlış en azından bu ücret alınmamalı diye düşünüyorum. Vatanı için görev yapan bunca vatandaşın en azından bunu hak ettiğini düşünüyorum. Sonuçta bunca asker kendi istekleri dışında zorunlu olarak göreve alınmaktalar bu insanlar askere alınmasa çalışarak zaten bu primlerini ödeyecek prim gün sayılarını dolduracaklardı Askerlik yaptıkları için primlerini ödeyemiyorlar ödemek isteseler de bu imkanları yok zaten. 

Vatani görevini yapan her vatandaşın sgk priminin yatılması hak diye düşünüyorum. Daha önce sgk’sız çalışmış veya hiç çalışmamış onca genç için geleceğe dönük bir başlangıç olacaktır.

Yorumlara Kapali.