2021
04.30

Yalnız olunca insan hem meraktan hemde yalnızlığını gidermek maksatlı ve yeni insanlar tanımak için özellikle Pandemi sürecinde (Dating) Arkadaşlık uygulamalarına giriyor bunlar kısaca Tinder, Happn, Badoo okcupid vs gibi. Hem meraktan, hemde belirttiği sebeplerden dürüst olmak gerekirse bende kaydoldum. Bu üyelik sonrasında karşılaştığım bir takım tuhaf karakterlerle karşılaştım gerçekten şaşırtıcı bir deneyim oldu benim için bunları başlıklar halinde sizlere açıklayacağım bu uygulamalara henüz üye olmamış kişiler varsa onlar için bir ön bilgilendirme niteliği taşımakta tamamını okumanızda fayda var…

Bu karşılaştığım insanların profil açıklamalarında yazanlara yönelik ve eşleşme sonrası karşılaştığım tuhaflıklar üzerine bağşlıkları belirleyeceğim neler onlar;

  • Eşleştiği halde konuşmayanlar:

Evet uygulama çalışma mantığı insanlar karşılıklı birbirini like yani beğendikte sonra uygulamalarda konuşma ekranı açılıyor ama bazı kişiler hem beğeniyor hemde beğendikten sonra dut yemiş bülbüle dönüşmelerini çok şaşaırmıştım şimdi durum şu madem konuşmayacaksın neden beğeniyorsun diyelim ki yanlıkşıkla beğeni attın neden beğeniyi kaldırmıyorsun bu birazda saygı ve nezaketle alakalı anlam veremediğim bir durumdu açıkçası.

  • Burada fazla aktif değilim instagramdan yazın diyenler:

Madem burada aktif değilsin neden üyeliğin bulunuyor değilmi belli fake hesap ve takipçi sayısını artırmaya yönelik hareket ediyor. profiline instagram profilini yazıyor Bu tarz uyanıklıkları yaparak insanları saf yerine koyuyorlar bunların bu numaralarını yiyenler var mıdır bilmiyorum. Var ki heralde çok ça var bunu yapan kişiler.

  • Amacına uygun kullanmıyorumcular:

Bir de profiline bunu yazdığını gördüm bir çok kişinin programın amacı arkadaşlık buuşma vs amacına uygun kullanmıyorsan burç yorumlamak için vs mi girdin uygulamaya programın amacı belli sonuçta he sanırım kast edilen şey normal arkaşlık değilde fuckbuddy sex akadaşlığı kast ediliyorsa programların hiçbirinin amacında böyle bir şey yazmıyor zaten bu amacı insanlar uydurmuş büyük ihtimal programın değil insanların amacı olur sonuçta sen kişiyle ne amaçla tanışmak istersen amaç o dur ama programın genel amacı arakşlık ve tanışmadır. bu da çok garibie gelmişti.

  • Yakın arkadaşıyla birlikçe çekilmiş fotoğraf koymak:

Benim bildiğim program bireysel kullanım üzerine herkes kendinden sorumlu şimdi bazı kişilerin yakın arkadaşıyla birlikte fotoğrafını koyduğunu gördüm amaç acaba biz iki kişiyiz artık sen hangimizi beğenirsen onunla konuşmaa devam edeceksin mi 🙂 milletin kafasını neden karıştırıyorsunuz  ayrı ayrı hesap açmak bu kadar mı zor yani 

  • Profil açıklamasında karşı cinse hakaret:

Profil yorumlarında karşı cinse ağza alınmayacak hakaret ve aşşağılamalara denk geldim sanırım bir takım sıkıntılar yaşanmış ve bunun neticesinde büyük bir genelleme yapılarak bütün karşı cinsi hedef alarak bunlar yapılıyor bu kadar rahatsız edici bir ortamsa hiç girmemenin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Genelleme yapmak hoş değil önyargılı olmak insanlara önyargılı yaklaşmak hoş değil.

  • Uygulamayı yükleme nedenini gizleme veya yalanlama:

Karşıma bu şekil insanlar çıkınca mecburen sormak durumunda kaldım uygulamayı neden yükledin diye bir çoğu sex amaçlımı sorduğumu zannederek bir amacım yok cevabı verdiler bir çoğuda kendini çok komik duruma düşürdüler profiller full dolu onlarca fotoğraf yüklenmiş verdikleri cevaplar öylesine yükledim, bir arkadaşım yükledi kaldı öylesine, üyelik tarihi yazdığı halde daha yeniyim, öylesine sohbet muhabbet vs gibi komik cevaplar aldım gerçekten şöyle bir düşündüm heralde arkadaşlık için bir tek ben yükledim bu programı herkes bilmeden yüklemiş baksana dedim kısacası kendinizi komik duruma düşürmeyin bence dürüst olun.

  • Fotoğraf eklemeden üyelik açmak veya alakasız foto eklemek:

Şimdi bu prgramın zaten kullanım mantığı insanlar karşılıklı olarak fotoğraftan beğenip eşleştikten sonra huyunu suyunu öğrenmek vs  sen kalkıp foto koymazsan ya da saçma sapan foto koyarsan programın mantığına ters davranmış olursun. Hatta bence foto koymayanların üyelikleri iptal edilmedi, kendini gizleyeceksen hiç girmeyeceksin insalar seni neye göre saçma sapan eklediğin fake foto veya özlü söze göre mi beğenip eşleşecek.

  • Profilde telefon numarası paylaşanlar:

Arkadaşlar bu fotosuna veya profil alanına bazıları kriptolu bir şekilde bazıları açık bir şekilde telefonunu eklediğini gördüm bu arkadaşlar büyük ihtimal para karşılığı cinsellik yapan insanlar bu konuda da dikkatli olabilirsiniz normal bir insan kalkıp aleni açık bir yere telefonunu koymaz ya belirttiğim türden insanlar veya birisinin rahatsız olsun diye numarasını dağıtan insanlar olabilir.

  • Kendini kandıran burnu havada tuhaf karakterler:

Şimdi işin aslı belli  yalnız kalmışsın ve bu ortamlardan kendine arkaş edinmek istiyorsun. Böyle burnu kafdağında insan olmana gerek yok çaresizliğin ortada arkadaşım  bu hava tavırlar işte hem kel hem fodulluk durumları da nedir kendin kabullenmeyebilirsin ama başkaları bunu yemez eğri oturup doğru konuşmalısınız. ücretsiz ye olduğun yalnızlıktan bulunduğun bir platformda kime neyin havasını yapıyorsunuz  o kadar çok güzeldin o kadar çok yakışıklıydın o kadar çok zengindin madem de bu uygulamada işin ne o zaman normalde elini sallasan ellisi peşinden koşması gerekmez mi kime neyin tavrı bu demek ki durum öyle değil. 

Sizlere kısaca gözlemlerimi ilettim bu yazımda. Karşılaştığınızda bu gibi insanlar da var diye bilgilenmeniz açısından, bir de garibime gelen şeyleri dile getirmekten hoşlanıyorum umarım faydalı olur. Söylemeden geçemeyeceğim gerçekten çok düzgün gerçekten uygulama mantığına uygun hareket eden insanlar da azımsanmayacak derecede var sonuçta o sosyal platformlar insanların tanışması için birer vesiledir güzelde bir vesile cesaret veren ve kiç birbirini tanımayan insanları aynı noktada birleştirebilen bir ortam böyle düşünmekte fayda var.

1 Yorum yazilmis

Yorum Yaz
  1. Çok Başarılı bir ülke meselesini parmak basmış siniz Tebrikler

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.